Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Pozvánka na Floru Olomouc

Pozvánka na Floru OlomoucZveme na tradiční výstavu Flora Olomouc – Hortikomplex, která se uskuteční od 29. září do 2. října na Výstavišti Flora Olomouc. Letošní ročník připomene 200. výročí narození Gregora J. Mendela – objevitele základních principů dědičnosti.

Součástí této tradiční a velkolepé akce jsou kromě bohatého doprovodného a kulturního programu oblíbené zahradnické trhy s bohatou nabídkou výpěstků, nářadí pro kutily a zahradnických či domáckých potřeb.

Návštěvníci se mohou těšit také na festival gastronomie a nápojů Olima, ochutnávky vína v rámci akce Dny moravských vín, soutěž pro žáky základních škol Dýňodlabání či na prodejní Mezinárodní včelařskou výstavu Hanácká včela.

Ve stejném termínu začíná i akce Rozkvetlé památky, která pokračuje až do 14. října. Do letošního ročníku, se zapojily 3 kostely, které floristé vyzdobí květinovými aranžmá.

Velice rádi bychom o obou akcích informovali také občany ve Vaší obci, můžeme Vás tak požádat o spolupráci? Nabízí se hned několik možností:

  • V příloze posíláme připravené plakáty na Floru Olomouc i Rozkvetlé památky pro barevný tisk na A4. Pokud byste pro ně našli místo na Vaší vývěsce či v infocentru, bude to skvělé.
  • Pokud plakátky vyvěsíte i na web či sociální sítě Vaší obce, budeme velice rádi. K tomu se dá pro Vaše spoluobčany připojit i odkaz pro danou událost
  • Pokud Vaše obec rozesílá vlastní newsletter a našli byste v něm prostor na zmínku o těchto akcích, budeme rádi.
  • Budeme vděční i za zmínku v hlášení Vašeho obecního rozhlasu, níže posílám text k přečtení:

Flora Olomouc – Hortikomplex:

Výstava Flora Olomouc – Hortikomplex představí na přelomu září a října nejlepší produkty našich ovocnářů a zelinářů v hlavní expozici Plody otce genetiky. Součástí akce jsou Dny moravských vín, Zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima i projekt Rozkvetlé památky. Zvýhodněné vstupenky na www.flora-ol.cz. 29. září až 2. října na Výstavišti Flora Olomouc.

PF_A4_email_Kreslicí plátno 1.jpg